EVLAT

anne olduğunuzu ilk ne zaman anlarsınız? 9 ayın sonunda kucağınıza verdiklerinde,ilk anne dediğinde, hastalandığında onun için endişe ettiğinizde…evet hepsinde anlarsınız.

17 yaşında bir oğlum var . çok neşeli bir çocuktur. güleriz eğleniriz sohbet ederiz.. ama iki gündür o kadar durgun ve üzgün ki. benimle herşeyini paylaşır.geçenlerde anne dedi aşık oldum.görsen o kadar iyi o kadar güzel bir kız ki ama daha açılamadım.her gün okul dönüşü nasıl gelecek diye bekliyorum.mutlu mu üzgün mü?birşey de soramıyorum.içim içimi yiyor.normalde sabah onu ben uyandırırım.baktım kendi erkenden kalkıp gidiyor.evin içinde buram buram parfüm kokusu. dün sabah giderken okula bugün büyük gün anne dedi bugün söyliyeceğim ondan hoşlandığımı.

işte ben anne olduğumu dün daha iyi anladım çünkü kalbim sızlıyor.üstüm de bin ton ağırlık var kaldıramıyorum.sanki herşeye iyi gelen bir merhemim ama ona deva olamıyorum.dünden beri yatağından çıkmıyor iki kelime etmiyor en acısı gülmüyor oğlum. kahkahasını duyamıyorum.bir bilseniz o kadar güzel güler ki.bir kahkaha atar onun kahkahası mutluluk verir istemsizce size de bulaşır ortada bir sebep olmasa da gülmeye başlarsınız.ama gülmüyor işte çünkü aşkına karşılık bulamamış. onun için hayat daha yeni başlıyor. daha neler neler yaşayacak.bu acıyı unutacak belki üstüne kaç aşk acısı yaşayacak evet . ama ben anne olarak nasıl üzüleceğimi çok iyi anladım.anne olmanın ne kadar zor olduğunu.. bir annenin duygularının nasıl everestin tepesinde yaşadığını,ister yoga ,ister meditasyon yap istersen nirvanaya ulaş ama hiçbirşey bir annenin çocuğunun iyi ve mutlu olmasından duyduyu haz ile ölçülemezmiş.hepsi çok iyi anladım daha geride 11 yaşında bir oğlum daha varken kendim için dileğim allahım lütfen kalbime dayanma kuvveti ve onları reddetmeyecek kızlar nasip et …

One thought on “EVLAT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: