JOKER

küçüklüğümde babamın çizgi romanları vardı hatırlıyorum. texas ,tommiks,zagor arada okurdum onları çok eğlenceliydi.biraz daha büyüdükçe ilgim azalmaya başladı ta ki can büyümeye başlayıp çizgi romanlara ilgi duyuncaya kadar. can benim ilk oğlum şu anda 17 yaşında. ilk örümcek adam sevdamız başladı evin içinde hayali ağını atıp oradan oraya zıplayıp,koltukların tepesinde en yüksek binanın çatısından atlıyordu hayalinde. sonra batman ve joker.. hepsi ile oğlum sayesinde müşerref oldum.yıllarca her çıkan filmlerine beraber gittik. jokeri hep itici bulurdum ta ki heath ledger jokeri canlandırıncaya kadar o kadar iyi oynadı ki bir kötüyü sevdirdi bana. öldüğünde çok üzüldüm çünkü gerçekten iyi bir oyuncuydu ve oscarı sonuna kadar hak etmişti.

Geçen sene ilk jokerin kısa bir anı yayınlandı joaguin phoenix ile.. ilk bakışta dedim acayip iyi bir film olacak çünkü sanki tam üstüne oturmuştu.konusu hakkında hiçbir fikrim yoktu.bana göre jokerin en dikkat çekici özelliği makyajı. yüzünde ki sevimli gibi gözüken ama korkutan ifade.neyse film çıktı. biz oğluma bereber gittik filmden çıktıktan sonra sersemliyorsunuz .sizi aptal ediyor. bir insanın nasıl delirdiğinin en güzel örneği.hele o kahkahası.korkutucu,itici ama bir yardım çığlığı sanki.bilemiyorum beni çok etkiledi film.psikolojik rahatsızlığı olan insanlara merakım var.nasıl bu hale geldiler.onları yıkan ne oldu? nasıl kimse bu hale geldiklerini anlamadı.bence her insanın bir kırılma noktası var işte filmde bunu görüyorsunuz.gittiği psikiyatriste dediği gibi “beni dinlemiyorsun,bana hep soruyorsun işin nasıl,negatif düşünüyor musun oysaki ben hep negatif düşünüyorum” diyor joker baba 🙂 ama duymuyor kimse anlamıyor.üzülüyorsun,acıyorsun jokere.daha önceki filmleri seyrettiyseniz ya da bu karakteri biliyorsanız sanki yaptıklarına anlam verip vah vah demek ki manyaklığı bundan diyorsunuz.

bilmiyorum ben çok sevdim.ufak bir film koleksiyonum var kesinlikle bu filmde orada yer alacak.ben uzun bir süredir izlediğim en iyi film diyebilirim.sizi joker filminden bir replik ile uğurluyorum okuyucu…

Akıl hastalığına sahip olmanın en kötü yanı… sanki düzgün davranıyormuşsun gibi… insanların senden düzgün davranmanı beklemesi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: